تمامي مطالب در زمينه : اطلاعات عمومي

درگذشت استاد خدادوست چشم پزشک شهیر ایرانی

دکتر خدادوست

از شمار دو چشم یک تن کم

امیدها برای درمان تقریبا تمامی نابینایان قوت گرفت

Visual Cortical Prosthesis

با ساخت پروتز جدید قشر بینایی به نام ( اراین یک   “Orion I” )توسط شرکت سکند سایت،امیدها برای درمان تقریبا تمامی انواع نابینایی ها قوت گرفت.

تقدیر یونسکو از دکتر خدادوست

Khodadoost Dr

سازمان علمی،آموزشی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) از دکتر خدادوست،چشم پزشک پرآوازه ایران تجلیل نمود.دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو، در مراسم تجلیل از استاد برجسته چشم پزشکی، استاد علی اصغر خدادوست عنوان کرد: کمیسون ملی یونسکو برای اولین بار از این پروفسور تجلیل می کند. وی علاوه بر معلمی در دانشگاهها، فعالیت های علمی، نگاه محبت آمیز و توجه ویژه ای به نیازمندان و دردمندان داشته است.

هشدار آکادمی چشم پزشکی امریکا در مورد جراحی پروتز عنبیه برای تغییر رنگ چشم

khso

هشدار آکادمی چشم پزشکی امریکا در مورد جراحی پروتز عنبیه برای تغییر رنگ چشم

روز جهانی بینایی امسال-پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۳

WSD

روز جهانی بینایی یک رویداد سالیانه است که در دومین پنج شنبه اکتبر هر سال با هدف توجه به مشکل نابینایی در سطح جهان برگزار می شود بزرگداشت این روز در واقع اقدام جهانی مشترکی است از طرف آژانس بین المللی پیشگیری از نابینایی ،سازمان بهداشت جهانی و بعضی سازمانهای غیر دولتی بین المللی که هدف آن از بین بردن نابینایی قابل پیشگیری تا سال ۲۰۲۰ می باشد.اجرای این طرح مستلزم مشارکت فعال آژانسهای سازمان ملل متحد ، دولتها ، سازمانهای مسئول مراقبت از چشم و بینایی ، دست اندرکاران بهداشت و سلامتی ،موسسات بشر دوستانه و کلیه افرادیست که مایلند در این اقدام مشترک برای حذف علل نابینایی تا سال ۲۰۲۰ همکاری نمایند . روز جهانی بینایی تلاش می کند تا توجه عمومی را به این نکته جلب نماید که ۸۰% موارد نابینایی قابل پیشگیری یا قابل درمان می باشند و دولتها و موسسات و سایر منابع سرمایه گذار را باید تشویق نمود تا در پیشگیری جهانی از نابینایی سرمایه گذاری نمایند( هزینه اقتصادی سالانه پیشگیری از نابینایی در جهان حدود ۲۸ بیلیون دلار تخمین زده می شود)