با تلاش نظام پزشکی و صدور دستور موقت دیوان عدالت اداری:شهرداری‌ها حق دریافت عوارض کسب وپیشه از جامعه پزشکی را ندارند

نظام پزشکی
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، پس از اعتراض‌های فراوان اعضای جامعه پزشکی به دریافت عوارض سنگین کسب و پیشه توسط شهرداری‌های سراسر کشور از پزشکان و فعالان حوزه سلامت، سازمان نظام پزشکی به عنوان نماینده و نهاد صنفی جامعه پزشکی مذاکراتی را با مسوولان شهرداری تهران و سازمان شهرداری‌های کشور انجام داد و با اشاره به موارد قانونی موجود، خواستار توقف اخذ این عوارض از سوی شهرداری‌ها شد.
اما با عدم همکاری شهرداری‌های سراسر کشور، سازمان نظام پزشکی ناچار به طرح شکایت در دیوان عدالت اداری کشور گردید و پس از برگزاری چند جلسه و ارایه مستندات قانونی و دفاع مؤثر حقوقدانان سازمان نظام پزشکی برای جلوگیری از وارد آوردن خسارات مالی به اعضای جامعه پزشکی، دیوان عدالت اداری دستور موقت مبنی بر توقف دریافت عوارض کسب و پیشه از جامعه پزشکی از سوی شهرداری‌ها تا تعیین تکلیف قطعی این موضوع را صادر کرد.
همانگونه که در تصویر این حکم آمده است، از تاریخ اول آذرماه سال ۹۰ از اجرای مصوبه ۷۶-۱۴/۱۱/۸۶ در کمیسیون ماده صد قانون شهرداری‌ها تا تعیین تکلیف قطعی شکایت سازمان نظام پزشکی از شهرداری‌ها جلوگیری خواهد شد.
چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>